Поради, консультації

Царюк Оксана Іванівна, сестра медична

Медичними питаннями в дитячому саду займаються медична сестра.
Медична медсестра контролює санітарно-епідемічний режим у дитячому садку, а також стежить за дотриманням режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок . Організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів. Веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює хворих дітей. Крім того, медсестра готує дітей до лікарських оглядів і сама бере участь у них, проводить зважування, антропометричні вимірювання дітей, здійснює профілактичні щеплення і виконує призначення лікаря. Контролює санітарний стан усіх приміщень закладу та обладнання. Також вона ж являється і дієтсестрою , вона складає і розкладає щоденне меню і стежить за якістю приготування їжі. Вона щодня виробляє пробу готових страв і закладає її на зберігання у відповідності з вимогами СЕС. Стежить за виконанням графіка отримання їжі групами і проводить щоденний обхід груп, перевіряючи організацію харчування в групах.

med_porady_3

Профілактичні щеплення проводяться відповідно до плану профілактичних щеплень. Лікарські огляди проводяться у групах раннього віку один раз на місяць, садових групах один раз на квартал. Поглиблений огляд із залученням фахівців з дитячої поліклініки один раз на рік. Діти старшої групи проходять повну диспансеризацію один раз на весні.

Вказівка Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.09.2014 за номером № 1/9-500 / № 04.01.16/28103  “Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення” 

Читати

В індивідуальних картках визначається стан здоров’я і розвиток дитини, перенесені хвороби, щеплення. Результати обстеження й оцінка стану здоров’я обов’язково доводиться до відома батьків.

Систематично в типовому порядку таза епідемічними показниками санітарний стан дошкільного закладу контролює СЕС, про що свідчать записи у санітарному журналі дошкільного закладу. Адміністративних та дисциплінарних покарань з боку СЕС за останні три роки не зареєстровано.

Вам варто про це знати!!!

Профілактика ентеровірусної інфекції
Грип та його профілактика
Кір та його профілактика
Щеплення: за і проти
Що таке реакція Манту?
Чи робити щеплення проти поліомієліту?
Пам’ятка для батьків щодо профілактики гострих распіраторних захворювань
Важливість загартування для здоров’я шкіри дітей
Необхідність термінового звернення за медичною допомогою