Грип та його профілактика

Що таке грип у дітей?

• Грип – це гостре інфекційне захворювання, що викликається респіраторними вірусами ..
  • Грипу підвержені як дорослі, так і діти. Але саме діти, як правило, починають хворіти першими, випереджаючи дорослих. Тому фахівці часто називають дітей “індикаторами” підйому захворюваності на грип або іншими респіраторними хворобами.
  • Найбільшому ризику заразитися піддаються діти, які відвідують організовані колективи ( дитячі садки, школи)

Як діти заражаються грипом?

• Вдихаючи повітря з найдрібнішими крапельками слини і мокротиння, які виділяються хворими при кашлі та чханні.
  • При контакті з хворими дітьми: граючи з ними, обмінюючись олівцями, користуючись загальним посудом.

Як грип проявляється у дітей?

• Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка
  • Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель.
  • У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою.

Що робити, якщо дитина захворіла?

• Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.
  • Викликати лікаря – тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування!
  • До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав’яним або ягідним чаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай мед.

Чим небезпечний дитячий грип?

• У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії.
  • Серцево – судинні захворювання
  • Захворювання центральної нервової системи.
  • Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо:
    • у дитини три або чотири дні тримається висока температура;
    • дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.

Чи можна попередити грип у дитини?

• Краще грип не лікувати, а попереджати! Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року зміцнювати організм дитини.
  • Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.
  • Проводити загартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем. Мета профілактики – зміцнення захисних сил організму дитини!
  • Щеплення від грипу – найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.
  • Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова!

Увага!!!

• Підвищення температури тіла – захисна функція організму, спрямована на боротьбу зі збудником захворювання, тому не слід зловживати жарознижувальними препаратами, якщо температура не перевищує 38-38,5 С.
  • Всі ліки дитині повинен призначати тільки лікар!
  • Всі “домашні засоби” слід застосовувати тільки за схваленням медичних працівників!
  • Під час лікування дуже важливо приймати якнайбільше ридини – соків, мінеральної води, морсів, і т.п.
  • Необхідно скоректувати харчування хворого: в ньому має бути більше продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами (у т.ч. овочів і фруктів), а також кисломолочних продуктів із збільшеним вмістом біфідо- і лактобактерій.
  • Не потрібно заперечувати, якщо лікар рекомендує дитині лікування в стаціонарних умовах.
  • Необхідно захистити від грипу інших членів сім’ї.
  • Тим, хто ще не захворів, слід приймати препарати для профілактики, дотримуватися правил особистої гігієни, частіше провітрювати приміщення, а при контактах з хворими на грип та ГРВІ – обов’язково носити одноразову маску