Група дітей раннього віку “Карапузики”. Третій рік життя

Наш девіз:

Карапузики

Карапузи – малюки,

Любим гратись залюбки,

Весело співаєм, бігаєм, стрибаєм,

Творим, дбаєм, пізнаєм,

Та розумними ростем.

І своє маленьке “Я”

Розвиваємо зрання.

 

Колектив та наша група

Вихователь: Краснюк Юлія Петрівна
Вихователь: Ткач Тетяна Вікторівна
Помічник вихователя: Когутенко Світлана Іванівна

Колектив дитячого саду будує роботу таким чином, щоб кожен з вас був максимально обізнаний про педагогічний процесі і його результати.

Для початку познайомтеся, будь ласка, з результатами, до яких прийде ваша дитина до кінця навчального року.

Формування самостійності

Дитина навчиться користуватися туалетом, правильно мити руки і користуватися рушником, носовою хусткою, самостійно їсти ложкою, користуватися серветками, пити з чашки, самостійно частково одягатися і роздягатися, прибирати іграшки після ігор.

Мовне навчання

Дитина навчиться: впізнавати і називати навколишні предмети і об’єкти, зображення на картинках і ілюстраціях, розповідати про побачене: “Хто це? Що робить?”, Використовувати завдання: “Покажи”, “Принеси”, “Зроби” і т.д., уважно слухати казки, потішки, вірші, розуміти зміст, відповідати на запитання.

Формування елементарних математичних уявлень

Дитина навчиться розуміти кількості: один – багато, багато – мало, один, два, три, порожній – повний, розмір (великий – маленький, короткий – довгий, широкий – вузький, високий – низький), просторові відносини (прийменники – всередині , зовні, під, над, за, поруч, вгорі, внизу), тимчасові відносини (спочатку – потім, вранці, вдень, ввечері).

Сенсорний розвиток (колір, форма, величина)

Дитина навчиться розрізняти 8 кольорів (червоний , синій , жовтий , зелений , жовтогарячий , фіолетовий , білий, чорний), форму предметів (овал, прямокутник, трикутник, квадрат), орієнтуватися в просторі (високо – низько, вгорі – внизу, вгору – вниз (рух)), орієнтуватися в звуках (веселий – сумний, тихий – гучний), орієнтуватися по дотику, за запахом, смаком (гіркий – солодкий – кислий, смачний).

Естетичний розвиток

Дитина навчиться виділяти колір, форму, рухи, як ознаки краси, розуміти призначення образотворчих матеріалів (глина, фарби, фломастери, будівельний матеріал), емоційно реагувати на отриманий результат.

Фізичне виховання

Дитина навчиться виконувати різноманітні рухи, брати участь у рухливих іграх, погоджувати свої рухи з рухами інших дітей, змінювати характер рухів відповідно сигналам під час ходьби і бігу. Вони будуть вміти відштовхуватися двома ногами, підстрибуючи на місці, а також будуть вміти повзати, лазити, виконувати дії з м’ячами, будуватися в колону один за одним.

Музичне виховання

Дитина навчиться розрізняти звучання музичних іграшок, контрастних по висоті і тембру, рухатися під музику в різному темпі, своєчасно виконувати танцювальні рухи, співати пісні, емоційно відгукуватися на музику, розрізняти окремі твори і називати їх, розрізняти регістри (високий, низький), темп музики (швидкий, повільний), елементарну ритмічність рухів. Він навчиться запам’ятовувати невеликі пісні.

Малювання і ліплення

Дитина навчиться емоційно сприймати ілюстрації, картини, іграшки, впізнавати художні образи, малювати, ліпити знайомі предмети, розповідати про них, створювати зображення предметів з 2-3 частин, викладаючи їх на фланелеграфі, проявляти задоволення від роботи, розміщувати силуети вирізаних з кольорового паперу предметів, тварин на всій площині в один ряд.

Етикет

На прикладі казкових героїв дитина навчиться ввічливим словам: вітання (здрастуйте, добрий ранок), прощання (до побачення, на добраніч), подяки (спасибі), утішання (не плач, все пройде), вибачення (пробачте, вибачте).

А головне

Він оперативно навчиться сам їсти, сам обслуговувати себе, сам захоче відмовитися від памперсів, сам буде вступати в контакти зі своїми однолітками і дружно грати з ними….

Примітка

  • Повне, успішне освоєння вищевказаного програмного матеріалу можливо при постійному відвідуванні дошкільного закладу і при систематичних зв’язках і взаємодії з вами, шановні батьки.
  • При складанні обсягу програмного змісту за основу була взята оновлена програма виховання і навчання дітей 2-7 років “Дитина”