Друга молодша “Б” група “Сонечко”. Четвертий рік життя

Наш девіз:

apogoda-9
 

Якщо людина добре серце має,
Вона іде у світ добро творить.
В очах її любов і ласка сяють,
Така людина сонечком горить.

 

Колектив та наша група

Вихователь: Міцкевич Олена Анатоліївна
Вихователь: Скакун Ірина Олександрівна
Помічник:  Максименюк Фаїна Олександрівна

 

Колектив дитячого саду будує роботу таким чином, щоб кожен з вас був максимально обізнаний про педагогічний процесі і його результати. Для початку познайомтеся, будь ласка, з результатами, до яких прийде ваша дитина до кінця навчального року

Мовленнєвий розвиток

Дитина навчиться: правильно вживати граматичні категорії, відповідно до ситуації регулювати силу голосу, темп мови, використовувати способи інтонаційної виразності і мовного етикету, опанує елементарними формами монологічного мовлення, удосконалюється діалогічна мова, значно збагатиться словниковий запас. Дитина буде ознайомлена з кращими зразками різних жанрів фольклору і літературних творів, деякі з них буде читати напам’ять, переказувати, навчиться передавати свої думки, почуття, фантазії художнім словом.

Грамоти

Щоб оволодіти навичками грамотного читання, у дитини повинні бути чіткі знання про звуковому будову слова, що є базою для успішного навчання в початкових класах.

Діти до кінця навчального року:

  • Познайомляться зі звуковим аналізом слова (тобто навчиться послідовно виділяти звуки в словах – голосні, тверді і м’які , приголосні).
  • Придбають навик позначення звуків умовними значками (голосний – “●”; приголосний – “-” ; м’кий приголосний – “=” );

Ваша дитина навчиться читати відкриті, закриті склади, короткі слова. Вона буде підготовлена до написання букв шляхом постійних тренувань в прикрашення, штрихування.
Увага! Якщо ваша дитина готова до раннього читання, вона навчиться читати слова за заданою схемою, а також читати речення і короткі тексти, опанує наголосом.

Математка

Дитина навчиться рахувати в прямому і зворотному порядку до 10, буде розрізняти кількісний прямий і зворотний рахунок, суміжні числа, поняття і знаки +, – , =, >, < і т.д.

Вона опанує кількісним складом до 10, навчиться вимірювати протяжні та сипучі тіла, користуватися лінійкою та умовною міркою, креслити геометричні фігури за шаблоном, орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку. Дитина без труднощі вирішуватиме нескладні арифметичні і логічні завдання, приклади та задачі , визначати площинні та об’ємні геометричні фігури. Він зуміє визначити пори року, місяці, дні тижня. Дитина опановуючи елементами логіки, без труднощів буде виконувати завдання на рішення прихованих закономірностей, на взаємозалежності предметів і дій, живої і неживої природи і т.д.

Фізичне виховання

Дитина опанує навичками основних рухів, навчиться ходити і бігати легко і ритмічно, зуміє бігати з різною швидкістю, поєднуючи біг з подоланням перешкод, буде самостійно шикуватися в колону, шеренгу по одному, перешиковуватися з однієї колони в три, виконувати повороти направо, наліво. Він навчиться стрибати у висоту і довжину з розбігу, буде відбивати м’яч від підлоги, стіни, метати м’яч у ціль і на дальність, лазити по гімнастичній драбині різними способами, буде знати і виконувати правила рухливих ігор та ігор спортивного характеру, проявляти в іграх спритність, швидкість, уважність.

Музичне виховання

Дитина навчиться розрізняти і називати жанри музики (марш, танець, пісня), характер і структуру музичного твору, помічати засоби музичної виразності. Він буде виразно
співати легким звуком, без крику і напруги, вірно брати дихання. Він опанує танцювальними рухами (бігом з високим підніманням ніг, підскоки, бічний галоп, приставний крок …).
Дитина навчиться грати на дитячих музичних інструментах , познайомиться з правилами гри у оркестрі.

Англійська мова

Дитина навчиться впізнавати і розуміти окремі слова і фрази в межах вивчених тем і зразків мови, розуміти і адекватно реагувати на питання, які потребують відповіді «так / ні», і на репліки педагога і інших дітей, сприймати розповідь педагога з 2-3 пропозицій розміром 3 -4 слова кожне, які супроводжуються картинками або відеозаписом.
Дитина навчиться розповідати про себе і свою сім’ю, звертатися з проханням або командою, називати і демонструвати предмети, їх властивості і числа, будувати фразу до 3-4 слів за зразком мови в межах лексики вивчених тем.
Дитина навчиться вести діалог у межах однієї репліки, розповідати римування, лічилки, співати пісеньки, використовувати в мові жести, міміку і демонстрацію.

Малювання, ліплення, аплікація

Дитина навчиться називати жанри образотворчого мистецтва і розповідати про них, відзначаючи художні засоби зображення, самостійно підбирати способи зображення при створенні задуманого образу, використовувати виразні засоби, виконані олівцем, гуашшю, аквареллю та іншими матеріалами. Вона буде використовувати виразні засоби скульптури, ліпити посуд за мотивами української кераміки, прикрашати розписом, наліпками, виготовляючи іграшки, створювати нескладні сюжети. Дитина навчиться обдумано зображати предмети, цілісно сприймати твори мистецтва, особливо їх зміст, малювати нескладні предмети і фігури, конструювати з паперу, емоційно відгукуватися на дитячу творчість, із задоволенням створювати незвичайні декоративні яскраві образи.
Дитина опанує прийомами вирізання предметів симетричної форми з паперу, складеної навпіл і гармошкою. Дитина зуміє передавати виразність образу способом обривання паперу, використовувати предметні і сюжетні аплікації, проявляючи самостійність, ініціативу, фантазію. Вона буде створювати декоративні аплікації на геометричних і певних формах. Із задоволенням, розумно вона навчиться працювати колективно.

Музичне виховання

Дитина навчиться розрізняти звучання близьких за тембром музичних інструментів, співати без крику, природним голосом , своєчасно брати дихання між короткими пісенними фразами, розрізняти характер музики в танці або грі. Він опанує танцювальними рухами (прямий галоп, притупування і т.д.), з предметами, в парах, колі, врозтіч і зуміє передавати характерні особливості різних образів. Дитина елементарно навчиться грати на дитячих музичних інструментах (металофон, румба, барабан). Він буде впізнавати знайомі мелодії, виконувати самостійно пісні, танці, ігри, а також виконувати нескладні творчі завдання: комбінувати танцювальні композиції, використовувати свій музичний досвід в інших видах своєї діяльності.

Етикет

Дитина буде вчитися правилам ввічливого поводження (у музеї, бібліотеці, в магазині, театрі, кафе, міському транспорті, на природі), опанує мистецтвом дарувати і приймати подарунки, навчиться гостинності, опанує секретами ввічливого застілля.

А головне

Ваша дитина навчиться навичкам соціальної поведінки в дитячому суспільстві: захоче вчитися, буде допитливим, самостійним, самодостатнім, працьовитим. Вона навчиться сама оцінювати свої дії і вчинки, у неї обов’язково з’являться друзі і просто дитячий колектив, в якому він буде почувати себе комфортно і гідно. Все це дуже важливо майбутньому школяреві.

Примітка

  • Повне, успішне освоєння вищевказаного програмного матеріалу можливо при постійному відвідуванні дошкільного закладу і при систематичних зв’язках і взаємодії з вами, шановні батьки.
  • При складанні обсягу програмного змісту за основу була взята оновлена програма виховання і навчання дітей 2-7 років “Дитина” і програма розвитку дітей старшого дошкільного віку “Впевнений старт”.