Чудові властивості усмішки

psikholog-1

Встановлено, що доброзичливий вираз обличчя збуджує центри позитивних емоцій, приводить у гарний настрій, допомагає працювати і жити. Тому не можна ходити з похмурим, нудним особою навіть тоді, коли настрій у вас неважливе.

Людина з природною, відкритою посмішкою і сам набуває бадьорість і життєрадісність, і підвищує настрій оточуючих. Усмішка і сміх – збудники позитивних емоцій. За образним висловом Стендаля, сміх убиває старість. Натяк на посмішку, стримана усмішка, що розташовує посмішка, ніжна посмішка, радісна усмішка – кожна гарна по-своєму.

Ніщо не коштує так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість, прикрашена приємною посмішкою.

Дуже корисно щодня починати так: вранці перед дзеркалом згадати що-небудь приємне, що допоможе надати обличчю привітне вираз. Тільки з ним слід звертатися до оточуючих. Звичайно, роблена усмішка, яка не відображає позитивних емоцій, здатна виробляти найнеприємніше враження. Посмішка «на замовлення», як і істеричний сміх, або регіт без відтінку щирості і радості, не має нічого спільного з завданнями самовиховання.
Загальновідомо, що можна впливати на потік думок та емоцій, видозмінюючи тонус м’язів всього тіла.

Нехай це вас не дивує, але можна, наприклад, нудьгу йди поганий настрій подолати за допомогою ритмічних рухів під хорошу естрадну музику (якщо вона, звичайно, подобається). Спробуйте, і ви побачите, що такий танець навіть поодинці викличе м’язову радість. Якщо комусь неприємно рухатися під естрадну музику, то можна легко і ефективно робити це під будь-яку відповідну мелодію. Пригнічений стан легко знімається, а поганий настрій підвищується від тихого (про себе) насвістиваніе мелодії «з настроєм».

Спробуйте, наприклад, насвистувати мелодію композитора М. Блантера, вникаючи в сенс слів:

Коли душа співає
І проситься серце в політ –
У дорогу далеку, небо високе,
До зірок нас кличе.

Посвистуючи про себе, особливо на лоні природи, у тиші лісових пристроїв, іноді під акомпанемент пташиних голосів, одночасно і естето- (лікування красою), і рухово-вокальна терапія. Таку ж дію надають і звукодвігательние дихальні вправи.

Литовський лікар професор Тіреля успішно лікував звукотерапією гіпертонічні та інші серцево-судинні захворювання. Промениста усмішка допомагає доброзичливо ставитися до людей, з якими спілкуєшся, і уникати критичних ситуацій, здатних зіпсувати настрій. Доброзичлива усмішка, як правило, викликає посмішку і відповідний настрій оточуючих. Посмішка гарний жарт, радісне світовідчуття, створює сприятливу атмосферу для спілкування.