Поради психолога батькам

359fcf4e8e1881b39e63998808378e6a1

  • Дорожіть любов’ю своєї дитини. Пам’ятайте, від любові до ненависті лише один крок, не робіть необдуманих кроків! Не принижуйте свою дитину. Принижуючи його самого, ви формуєте в нього вміння і навички приниження, який він зможе використовувати по відношенню до інших.
  • Не погрожуйте своїй дитині. Загрози дорослого ПОРОДЖУЮТЬ БРЕХНЮ дитини, призводить до страху й ненависті. Не робіть заборону. У природі дитини – дух бунтарства. Те, що категорично заборонено, дуже хочеться спробувати, не забувайте про це.
  • Не опікайте свою дитину там, де можна обійтися без опіки. Дайте можливість маленькій людині самостійно стати великою. Не йдіть на поводу у своєї дитини, вмійте знати міру своєї любові і міру своєї батьківської відповідальності.
  • Розвивайте в собі почуття гумору. Вчіться сміятися над своїми слабкостями, дозволяйте своїй дитині сміятися разом з вами. Вчіть свою дитину сміятися над собою! Це краще, ніж, якщо над ним сміятимуться інші люди. Не читайте своїй дитині нескінченні нотації, вона їх просто не чує!
  • Будьте завжди послідовні у своїх вимогах. Добре орієнтуйтеся у своїх «так» і «ні». Не позбавляйте своїй дитині права бути дитиною. Дайте їй можливість побути бешкетником і непосидою, бунтарем і пустуном.
  • Період дитинства вельми швидкоплинний, а так багато треба встигнути спробувати, перш ніж станеш дорослим. Дайте можливість своїй дитині бути нею під час дитинства, інакше період дитинства триватиме і в його дорослому житті. Це може обернутися серйозними наслідками і для вашої дитини, і для вас.

Пам’ятайте, що найбільше батьківське щастя – бачити успішних, розумних і вдячних дітей!