Вплив сім’ї на розвиток дитини

semja_dochka_risunok

 

Родина для дитини – це місце його народження і основна середовище проживання. Вона визначає дуже багато чого в житті дитини. Зв’язок між батьками і дітьми відноситься до найбільш сильних людських зв’язків.

Благополуччю дитини сприяють доброзичлива атмосфера і така система сімейних відносин, що дає почуття захищеності, любові та прийняття, стимулює і направляє його розвиток.

Любов батьків – найбільший і незамінне джерело духовного та емоційного розвитку дитини, її моральних якостей, почуття впевненості в собі, позитивного сприйняття світу.

Вплив сім’ї

  • Сім’я забезпечує базисне почуття безпеки, яке є одним з основних умов нормального розвитку дитини. Вона дає дитині можливість без побоювань і страху взаємодіяти із зовнішнім світом, освоювати нові способи його дослідження та реагування.
  • Батьки є джерелами необхідного життєвого досвіду. Діти вчаться у них певним способам і моделям поведінки. Батьки впливають на поведінку дитини, заохочуючи або засуджуючи певний тип поведінки, а також застосовуючи покарання і визначаючи прийнятну для себе ступінь свободи дій дитини.
  • Спілкування в сім’ї впливає на формування світогляду дитини, дозволяє йому виробляти власні норми, погляди, ідеї.
  • Морально-психологічний клімат сім’ї – це школа відносин з людьми.

Відносини в родині мають вирішальний вплив на розвиток дитини!